فارسی  English (UK)

تولید روزانه 200 تن الیاف در کشور

دکتر بهروز محمدی عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران بیان کرد؛
تولید روزانه ۲۰۰ تن الیاف پلی استر توسط صادر کننده برتر کشور و جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون دلار ارز از ایران

عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران گفت: محصولات تولیدی مجتمع کارخانجات ساينا دليجان به ۴۰۰ واحد تولیدی داخلی و چند کشور خارجی صادر می شود.
بهروز محمدی عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران و رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: مجتمع کارخانجات ساينا دليجان سه زیر مجموعه  تولیدی دارد و در سه فاز مشغول فعالیت است.

محمدی اظهار کرد: این شرکت فعالیت تولیدی خود را در سال ۸۸ در فاز اول با تولید نمد الیاف شیشه (مت سوزنی) در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع (دارای ۱۰ هزار مترمربع فضای تولیدی) با ظرفیت تولید ۶۰۰۰ تن مت سوزنی و انواع منسوجات الیاف شیشه شامل بافت، توری و الیاف شیشه خرده شده آغاز و بطور کامل به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین در همین سال عملیات اجرایی فاز دوم شامل بزرگترین کارخانه تولید تیشو و الیاف شیشه را با ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال آغاز کرد و خط تولید تیشو ساینا با ظرفیت تولید ۱۳۰ میلیون مترمربع در سال ۹۱ به بهره‌برداری رسید.

رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان با اشاره به اینکه تولیدات این مجموعه در کشور نمونه ندارد افزود: در خاورمیانه هم جزء بزرگترین مجموعه های تولیدی است.

محمدی با بیان تامین مواد مورد نیاز ۴۰۰ واحد داخلی بیان کرد: محصولات تولیدی شرکت به ۴۰۰ واحد تولیدی داخلی و چند کشور خارجی صادر می شود.

قائم‌مقام دبير شوراي گفتگوي بخش خصوصي و دولت استان مرکزي به تولیدات شرکت اشاره کرد و افزود: این مجموعه  در روز ۲۰۰ تن الیاف پلی استر تولید و روانه بازار می کند.

وی گفت: مجتمع کارخانجات ساينا دليجان براي دومين بار امسال به عنوان صادر کننده برتر ملي کشور انتخاب شد.
عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران با اشاره به اینکه هزار و ۲۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند افزود: در شرايطي که برخي صنايع در کشور به دليل شرايط موجود اقتصادي نيمه تعطيل بودند، ساينا دليجان با تمام ظرفيت خود پس از تامين بازار داخلي، صادرات را به طور جدي در دستور کار خود قرار داد و حتی یک کارگر را هم از کار بیکار نکرد که اين روند نمونه‌ي بازري از اقتصاد مقاومتيِ مد نظر رهبر معظم انقلاب است.
محمدی به آغاز عملیات اجرایی ساخت کوره ذوب الیاف شیشه در این مجموعه اشاره کرد و گفت: قرارداد ساخت این کوره با شرکت ایپیس آلمان در کارخانه ساینای دلیجان با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیون یورو منعقد شده است.

عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران با اشاره به اینکه ظرفيت اسمي توليد اين طرح صنعتي ۳۰ هزارتن الياف شيشه در سال است افزود: با برنامه زمانبندي، اين واحد صنعتي ظرف دو سال آينده وارد مدار توليد شود.
محمدي، اشتغال مستقيم حاصل از اين واحد صنعتي را ۱۵۰ نفر عنوان كرد و گفت: راه اندازي اين واحد صنعتي سالانه از خروج ۵۰ ميليون دلار ارز از كشور جلوگيري مي كند.