فارسی  English (UK)

همایش همکاری در مسیر توسعه

رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان: 

 ايران به قطب توليد الياف دنيا تبديل مي شود

هفته گذشته تهران ميزبان جمع کثيري از فعالين حوزه صنعت کشور در قالب همايشي بود که شعارِ «همکاري در مسير توسعه» را يدک مي کشيد. همايشي که به همت مجتمع کارخانجات  ساينا دليجان در هتل اسپيناس پالاس تهران مهمانان عالي رتبه اقتصادي و صنعتي زيادي را در حوزه صنايعي چون کامپوزيت، نساجي و عايق رطوبتي از نقاط مختلف کشور و حتي کشور چين، پذيرا بود.

در ابتداي همايش و به رسم مهمان‌نوازي مدير بازرگاني شاندونگ فايبرگلاس چين در جايگاه قرار گرفت و علاوه بر معرفي محصولات و توليدات شرکت خود به تشريح کاملي از چگونگي صنعت نساجي بپردازد.

Seth song ، با ابراز خرسندي از اينکه در جمهوري اسلامي ايران حضور دارد، مجتمع کارخانجات ساينا را به عنوان نماينده رسمي شرکت خود معرفي و يادآور شد: با بررسي هاي به عمل آمده از وضعيت بازار و اقتصاد ايران قصد داريم تا در آينده‌اي نزديک با مديران مجتمع کارخانجات ساينا دليجان به صورت مشارکتي در عرصه صنعت کامپوزيت سرمايه گذاري را آغاز نمايند.

در ادامه مراسم رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان در جايگاه قرار گرفت و ضمن خوش‌آمدگويي به مهمانان حاضر در مراسم، از حضور گرم و دلگرم کننده ايشان قدرداني نمود.

دکتر بهروز محمدي با تشريح 3 هدف براي بر گزاري همايش، ابراز کرد: به حول و قوه الهي و با تلاش مديران و پرسنل مجتمع کارخانجات ساينا دليجان براي دومين بار در سال 1395، عنوان صادر کننده برتر ملي کشور به اين مجتمع اختصاص يافته است.

ايشان خاطر نشان ساختند: ما در توليدات خود به کيفيت برتر توليدات و رضايتمندي مشتريان بيش از هرچيز ديگري اهميت مي دهيم و به دنبال صادرات بيش از پيش و کسب بازار بيشتر جهاني هستيم.

قائم‌مقام دبير شوراي گفتگوي بخش خصوصي و دولت استان مرکزي گفت: در شرايطي که برخي صنايع در کشور به دليل شرايط موجود اقتصادي نيمه تعطيل بودند، ساينا دليجان با تمام ظرفيت خود پس از تامين بازار داخلي، صادرات را به طور جدي در دستور کار خود قرار داد که اين روند نمونه‌ي بازري از اقتصاد مقاومتيِ مد نظر رهبر معظم انقلاب است.

دکتر محمدي تصريح کرد با ايجاد سرمايه‌گذاري مشترک با شرکت شاندونگ فايبرگلاس چين به عنوان چهارمين کمپاني مصنوعات الياف شيشه در دنيا زمينه سرمايه‌گذاري مشترک براي احداث يک واحد 160 هزار تني توليد مصنوعات الياف شيشه فراهم شده است.

عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران خاطر‌نشان ساخت، اين سرمايه‌گذاري به صورت مشترک با طرف چيني  و در قالب چهار کوره 40 هزار تني و سرمايه اي بالغ بر سيصدميليون دلار به صورت فاينانس مالي بوده که  خريد تجهيزات از شرکت معتبر ليپکس آلمان خواهد بود.

رئيس هيئت مديره کارخانجات ساينا گفت با اين سرمايه‌گذاري مشترک، ايران  به يکي از بزرگترين قطب هاي توليد الياف شيشه در آسيا و دنيا تبديل خواهد شد.

ديگر سخنران اين مراسم نايب رئيس اتاق بازرگاني صنايع و معادن ايران بود که سخنان خود را با خرسندي از برگزاري جشن هاي مشابه صنعتي آغاز و خواستار توجه جدي به بخش صنعتي و صادرات صنعتي در کشور شد.

دکتر پدرام سلطاني تصريح کرد: مجتمع کارخانجات ساينا دليجان از صنايع موفقي است که توانسته علاوه بر تامين نيازهاي داخلي کشور و جلوگيري از وابستگي به خارج، زمينه صادرات مطلوب محصولات صنعتي به خارج از کشور را با کيفيت مرغوب فراهم کند.

وي در خاتمه سخنانش خطاب به مهمانان خارجي حاضر در همايش و به زبان انگليسي علاوه بر خوش‌آمدگويي به مهمانان خارجي گفت: ايران جاي امن و خوبي براي سرمايه گذاري است و اطمينان خاطر براي فراهم سازي شرايط کسب و کار به ايشان را وعده داد.

در ادامه مديرعامل مجتمع کارخانجات ساينا دليجان نيز پس از خوش‌آمدگويي و تشکر از سعه صدر مهمانان گفت: ارتقاي كيفيت و رضايتمندي مشتريان به شکلي در دستور کار ما قرار دارد که به طور جدي به ثبات و کاهش قيمت محصولات خود فکر مي‌کنيم.

دکتر بهرام محمدي به تشريح برنامه هاي اقتصادي و نحوه فروش محصولات کارحانجات ساينا پرداخت و تصريح کرد : در جامعه کنوني اگر صنعتي به فکر ارتقاء کيفيت محصولات خود نباشد از گردونه کار و رقابت خارج مي‌شود.

وي با اشاره به کسب افتخارات مختلف در سطح استاني و ملي اين مجتمع طي چند سال متوالي گفت: کارخانجات ساينا دليجان به عنوان بزرگترين صادر کننده الياف پلي‌استر در کشور با تنوع محصولات پلي‌استر، منسجم و با انرژي در بازارهاي داخلي و خارجي حضور خواهد داشت.

وي ابراز اميدواري کرد با راه اندازي فاز دوم توليد تيشو و کوره الياف شيشه سال جديد بيش از گذشته بازار داخلي را تامين و زمينه صادرات بيشتري را فراهم تا از بازار جهاني بي‌نصيب نمانند.

 

در خلال اين مراسم نيز مهندس عارف کشفي رئيس انجمن کيفيت ايران در حوزه کيفيت و ضرورت ارتقاءکيفي محصولات توليدي در کشور و مهندس حميدرضا صفري مدير طرح‌هاي مجتمع ساينا درخصوص طرح‌ها و پروژه‌هاي جديد و پيش روي ساينا به طور جداگانه پرداخته و در نهايت همه‌ي مهمانان در ضيافت شام شرکت نمودند.