فارسی  English (UK)

تجلیل از کارگران و مدیران نمونه مجتمع کارخانجات ساینای دلیجان

همزمان با نخستین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم تجلیل از کارگران و مدیران نمونه شرکت ساینای دلیجان با حضور استاندار مرکزی ، رئیس صنایع و معادن استان مرکزی،رئیس اداره کار و  رئیس تامین اجتماعی شهرستان دلیجان  و آقایان دکتر بهروز و دکتر بهرام و حاج خلیل الله محمدی مدیران مجتمع کارخانجات صنعتی ساینا  برگزار شد.
در این مراسم استاندار مرکزی گفت: تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گرو داشتن یک اقتصاد پویا، توانمند و مستقل است.

زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن ارزشمند دانستن اقدامات خوب درمجتمع کارخانجات ساینا گفت:سربلندی ایران اسلامی به دلیل استقلال سیاسی، رونق و توسعه تولید در بخش های مختلف است.
استاندار  مرکزی اظهارکرد: مجتمع کارخانجات ساینا با صدور محصولات خود توانسته  نام ایران و شهرستان دلیجان را بزرگ بدارد و در داخل کشور نیز با توزیع محصولات به واحدهای متعدد تولیدی در کشور ، رسالت بزرگی انجام دهد.
وی افزود: وقتی به این صنعت و خوشه های آن توجه می کنیم، می بینیم اراده برای توسعه مجدد زنجیره های این صنعت کاملا آشکار و مشهود است.
زمانی قمی  با اشاره به چهره های برتر و ماندگار در دانش عالی چون پرفسور حسابی ، امیرکبیرو... گفت: در صنعت نیز چهره های ماندگاری دیده می شود که در بنای تمدن نقش داشته اند.
وی تصریح کرد: اگر ویژگیهای توسعه  در زنجیره ی صنعت و تولیدی دیده شد درمی یابیم که آن صنعتگر موفق است و در بنای تمدن سهمی داردو بایستی مورد تمجید و تکریم قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در شهرستان دلیجان نیز خانواده محمدی  از چهره های برتر  که در بنای صنعت کشور نقش بسزایی دارند گفت: خانواده محمدی از جمله افرادی هستند که اهل خرد و با تحصیلات مرتبط و اطلاعات در حوزه صنعت می باشند و با پیگیری های دلسوزانه در توسعه صنعت و سرپانگه داشتن این مجموعه و پیشرفت رو به جلو  اقدام نموده اند.
وی همچنین گفت: مدیران مجتمع  کارخانجات ساینا ، کارگران را نهال های مقدسی می دانند که هر روز تلاش می کنند تا باروری آنان بیشتر شود و دهه فجر را بهانه ای برای تقدیر از این عزیزان قرار داده اند.
زمانی قمی ادامه داد: همانگونه که کشور توانمندی صادرات بسیاری از محصولات را دارد ممکن است به برخی مواد اولیه و محصولات نیز نیاز داشته باشد و این امر به استقلال اقتصادی کشور لطمه ای نمی زند و به معنای وابستگی و نیازمندی نیست.
وی افزود: دلیجان کانون تولید محصولات الیاف پلی استر است و باید روز به روز صادرات تولیدات آن افزایش یابد.
زمانی قمی ضمن تشکر از صنعتگران استان بویژه خانواده محمدی در مدیران مجتمع کارخانجات صنعتی ساینا گفت: شهرت صنعتی دلیجان مرهون کارآفرینان پر تلاش و مبتکر است که باید روز به روز فناوری نوین در تولید با کیفیت و توسعه صنعت پلی استر افزایش یابد.
وی با بیان اینکه مدیران مجتمع  کارخانجات ساینا  با رفتاری عالمانه  و با برنامه در راستای توسعه و ترقی گام برداشته گفت: امیدوارم شهرستان دلیجان یکی از شهرهای صنعتی کشور و الگویی برای توسعه و ترقی بقیه نقاط شود.
استاندار  مرکزی بر تنظیم و راه اندازی بانک اطلاعاتی صنعت در دلیجان تاکید کرد و افزود: ،صنعتگران موفق و فعال این شهر باید در این بانک اطلاعاتی ثبت شوند.
بهروز محمدی مدیر شرکت ساینا در ابتدا ضمن خیرمقدم به مدعوین و تبریک به مناسبت سی و هشتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: تلاش و زحمات تک تک پرسنل ساینا و متولیان صنعت استان و کشور باعث شد تا شهرستان دلیجان برای دوبار بعنوان صادرکننده نمونه ملی پرچم افتخار را برای استان و کشور علم کند.
دکتر محمدی ضمن تقدیر ویژه از حمایت های استاندار اظهار داشت: حضور مکرر وی در شهرستان دلیجان و مجتمع ساینا بیانگر اهمیت دادن استاندار به صنعت و صادرات با دیدگاه توسعه محوری است. وی همچنین افزود: درایت استاندار باعث حضور مقامات ارشد در شهرستان بی نظیر است و این حساسیتی که دولت تدبیر و امید به صنعت دارد قابل تقدیر می باشد.
مدیرعامل ساینا با اشاره به شعار دولت تدبیر و امید در امر توسعه  گفت: توسعه زیرساختهای همه رشدهای اقتصادی در تمام دنیا است و اگر ما نتوانیم توسعه داشته باشیم مسلما هیچ رشدی در جامعه صورت نخواهد گرفت.
وی به شرایط سخت کشور در 10 سال تحریم ظالمانه و عدم ورود تکنولوژی های روز دنیا به کشور در این مدت اشاره کرد و تاکید داشت: در شرایط خوب بوجود آمده در دولت تدبیر و امید در فضای پسابرجام باید نهایت استفاده شود و تکنولوژی های روز دنیا که ضرورت هم هست به کشور آورده شود.