فارسی  English (UK)

فعالین اقتصادی نیازمند ثبات اقتصادی هستند

صادر کننده نمونه ملي با اشاره به اينکه فعالين اقتصادي نيازمند ثبات اقتصادي هستند گفت: در اين صورت است که مي توان با بهبود فضاي کسب و کار سرمايه گذار خارجي را جذب کرد.

به گزارش روابط عمومي مجتمع کارخانجات ساينا  دکتر بهروز محمدي صادر کننده نمونه ملي، عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران و رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان در ستاد اقتصاد مقاومتي استان مرکزي گفت: در اين صورت است که مي توان با بهبود فضاي کسب و کار و فراهم کردن زمينه جذب سرمايه گذار از اين شرايط رکودي خارج شد.

محمدي با اشاره به اينکه بعد از برجام چند اتفاق مهم در زمينه توليد و صنعت کشور رخ داد اظهار کرد: بعد از برجام شوک تجاري، تقاضا را براي محصولات غير نفتي افزايش فراواني داد.

وي با اشاره به اينکه مجتمع کارخانجات ساينا دليجان روزانه 200 تن الياف پلي استر توليد و روانه بازار مي کند افزود: بعد از توافق هسته اي افزايش 20 درصدي را در تقاضا خارجي براي صادرات محصولات الياف پلي استر شاهد بوده ايم.

رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان بيان کرد: با اين شرايط افق صادرات سال آينده شرکت(الياف پلي استر) بالغ بر 60 ميليون دلار در نظر گرفته شده است.

محمدي با بيان اينکه هزينه هاي تجارت خارجي مجتمع کارخانجات ساينا دليجان بعد از اين شرايط حدود هفت درصد کاهش داشته است بيان کرد: در حال حاضر براي نقل و انتقال مالي از سيستم بانکي استفاده مي کنيم در حالي که قبلا از طريق صرافي ها و با ريسک بالا صورت مي گرفت.

صادر کننده نمونه ملي استفاده از تسهيلات خارجي يکي ديگر از مزاياي پسا برجام اشاره کرد و افزود: در حالي که در بهترين شرايط بانک هاي ايران تسهيلات با نرخ 18 درصد پرداخت مي کنند در حال حاضر شرکت از تسهيلات خارجي با سود نيم درصد در ماه استفاده مي کند.

 محمدي به آغاز عمليات اجرايي ساخت کوره ذوب الياف شيشه در اين مجموعه اشاره کرد و گفت: قرارداد ساخت اين کوره با شرکت ايپيس آلمان در کارخانه سايناي دليجان با اعتباري بالغ بر 36 ميليون يورو منعقد شده است.

عضو هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران با اشاره به اينکه ظرفيت اسمي توليد اين طرح صنعتي 30 هزارتن الياف شيشه در سال است افزود: با برنامه زمانبندي، اين واحد صنعتي ظرف دو سال آينده وارد مدار توليد شود.

مجتمع کارخانجات ساينا دليجان براي دومين بار امسال به عنوان صادر کننده برتر ملي کشور انتخاب شد.

مجتمع کارخانجات ساينا دليجان در سال 2010 ميلادي تاسيس شد. اين مجتمع با عنايت به بهره مندي از متخصصين خبره، مديريت شايسته و تکنولوژي مدرن، خود را بعنوان پيشرو در توليد الياف کاتن تايپ با استحکام بالا، الياف هالو کانجوگيت و ساده و الياف ساليد در دنير و رنگهاي مختلف و تيشو الياف شيشه در ايران معرفي کرده است.

شرکت الياف ساينا دليجان، از زيرمجموعه هاي مجتمع کارخانجات ساينا دليجان، يکي از بزرگترين توليد کننده هاي الياف پلي استر با مواد اوليه چيپس پتروشيمي و پرک بطري هاي پلي اتيلن ترفتالات با توليد روزانه 200 تن در ايران مي باشد. عمده مصرف محصولات توليدي اين شرکت در صنايع ريسندگي- بافندگي تاري- پودي و کشباف، بافندگي حلقوي، صنايع بي بافت، صنايع خواب، تزئينات خانگي، فرش و موکت، ايزوگام و لايي و... مي باشد.

شرکت ره آورد ساينا دليجان، يکي ديگر از زيرمجموعه هاي مجتمع کارخانجات ساينا دليجان، در سال 1383 با توليد نمد الياف شيشه (مت سوزني) فعاليت توليدي خود را در زميني به مساحت 50000 متر مربع با ظرفيت توليد 6000 تن مت سوزني و انواع منسوجات الياف شيشه شامل بافت، توري و الياف شيشه خرد شده تاسيس شد. همچنين در همين سال عمليات اجرايي فاز دوم

شامل بزرگترين کارخانه توليدي تيشو و الياف شيشه را با ظرفيت 30000 تن در سال آغاز نموده است که خط توليد تيشو ساينا با ظرفيت 130 ميليون متر مربع در سال 1391 به بهره برداري رسيد.

مديريت مجتمع کارخانجات ساينا دليجان، اعتقاد دارد تنها با همدلي، همکاري و مشارکت تمامي همکاران در بستري مناسب، در مسير اجراي هرچه بهتر و موثر سيستم مديريت کيفيت، اهداف سازمان تحقق خواهد يافت و به همين منظور سيستم مديريت کيفيت خود را بر اساس استاندارد بين المللي ايزو 9001 بنا نهاده است.